مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

چطور و با چه شيوه اي از لباس هاي خود نگه داري كنيم و آنها را بشوييم كه خراب نشوند و بافت آنها دير از بين بروند ؟ آيا تا كنون به اين موضوع برخورد كرده ايد كه بعد از دو يا سه بار شستن يك لباس ، بافت آن از بين مي رود ، شل مي شود و يا اينكه رنگ و روي روز اول خود را از دست مي دهند ، اما اين موضوع براي لباس هايي كه در دومين و يا سومين دفعه ي شست و شوي به اين حالت در مي آيند برايتان باور نكردني است و عجيب به نظر مي رسد ، يكي از دلايل اين است كه شما ، شايد نحوه ي درست شست وشويي اين لباس را نمي دانستيد ، البته به غير از لباس هايي كه خودشان واقعا جنس خوبي ندارند و بعد از دو بار شست و شوي از بين مي روند .
در اينجا چندين توضيه اساسي براي تمامي لباس ها با جنس هاي مختلف جهت شست وشوي ، نحوه ي نگه داري و اتو آورده شده است ، تا با مطالعه ي آنها بتوانيد دوام بيشتري به لباس هاي خود ببخشيد :

1. به نكاتي كه بر روي اتيكت هاي لباسي كه خريداري مي كنيد وجود دارند ، دقت بفرماييد ، اگر طرز صحيح خواندن اين اتيكت ها را نمي دانيد ، در همين بخش ما برايتان مقاله اي را با عنوان خواندن صحيح اتيكت هاي كه بر روي لباس وجود دارند ، آورده ايم و مي توانيد به مقاله ذكر شده مراجعه فرماييد تا به راه صحيح شستن لباس هايتان پي بريد .

2. به دماي كه ماشين لباس شويي براي شستن لباس ها به شما مي دهد دقت بفرماييد و در همان درجه قرار دهيد ، درجه ي شستن لباس ها را خيلي بالا ندهيد و هم چنين مدت زماني طولاني را براي شستن لباس ندهيد زيرا فقط بافت لباس هايتان سريع از بين مي رود .

3.لباس هاي با رنگ هاي تيره و روشن را با هم در ماشين لباس شويي نياندازيد و يا اينكه با هم در يك تشت خيس نكنيد

4. لباس هاي را كه مي خواهيد براي اولين بار بشوييد را نيز از بقيه لباس ها جدا گذاشته و جداگانه آنها را بشوييد .

5. حتما قبل از اينكه لباس ها را در داخل ماشين لباس شويي قرار دهيد ،جيب ها ي لباس ها را نگاه كنيد و مطمئن شويد كه جيب هاي همه لباس ها خالي هستند .

6. به حجمي كه ماشين لباسشوييتان دارد دقت بفرماييد ، و بيشتر از مقداري كه قدرت آن را دارد لباس به داخل ماشين نريزيد . زيرا ماشين لباسشوييتان سنگين شده و قادر نخواهد بود كه همه ي لباس ها را با قدرت بشوييد و همين طور باعث مي شود كه لباس هايتان چروك شود و مجبور شويد ، زمان زيادي را به اتو كردن لباس ها بپردازيد .

7. لباس هاي كه جنس هاي مختلفي نيز دارند را هم بايد جدا كنيد و جدا جدا در داخل ماشين لباس شويي قرار دهيد براي مثال : پليور و يا تي شرت را بايد جدا از هم شست تا بافت لباس ها دير تر از بين برود ، زيرا يكي جنس تقريبا ظريف دارد اما پليور داراي جنسي ضمخت تر مي باشد پس مدت زمان شست و شوي آنها و هم چنين مدت زمان خشك شدن شان نيز متقاوت است .

8. و براي اينكه مطوئن شويد كه لباس تان رنگ مي دهد يا نه ، ما به شما يك راه حل ارايه مي دهيم : لباسي را كه براي اولين بار مي خواهيد بشوييد و يا اينكه نمي دانيد آيا اين لباس رنگ مي دهد يا نه ؟ بهتر است اين لباس را بين دو پارچه ي سفيد قرار دهيد ، و بعد آنها را در آب بياندازيد و ببينيد كه آيا اين لباس به پارچه هاي سفيد رنگ مي دهد يا نه ! با اين تست به راحتي مي توانيد بفهميد كه آيا لباس شما رنگ مي دهد يا نه ؟؟

9. براي اينكه از لباس زير خود مواظبت كنيد و مدت دوام آن را استحكام ببخشيد توصيه مي شود ، كه لباس زيرتان را خودتان بشوييد و تا جايي كه ممكن است لباس زيرتان را با ساير لبا س ها به داخل ماشين نيندازيد ، زيرا از لحاظ بهداشتي مشكل دارد .

10.اگر لباستان را با دست مي خواهيد بشوييد ، هيچ گاه پودر لباس شستن را مستقيم بر روي لباس نريزيد ، زيرا بافت لباستان را از بين مي برد و علاوه بر آن لباس خوب تميز نمي شود . براي اينكه لباس را بشوييد ، بايد پودر را در آب حل كنيد ، و بعد لباس را در آن بيندازيد .

خشك كردن: حال كه نحوه ي لباس شستن را كاملا توضيح داديم اكنون به نحو ي خشك كردن و چلاندن آنها مي پردازيم :
1. اگر لباسي را با دست مي شوييد ، آنرا زياد نچلانيد زيرا چروك مي شود و بايد آن را اتو كنيد و زحمت تان زياد تر مي شود .

2. لباس را اگر مي خواهيد با دست بشوييد در داخل دست شويي بشوريد ، زيرا به ناحيه ي ستون فقراتتان فشار نمي آورد چون ايستاده ايد و در حال شستن هستيد پس در نتيجه كمرتان اذيت نميشود .

3. اگر لباس را در داخل ماشين لباس شويي قرار مي دهيد ، بلافاصله بعد از اينكه شستن ماشين لباس شويي به اتمام رسيد ، در همان زمان و بلافاصله لباس ها را بر روي رخت آويز قرار دهيد ، زيرا اگر لباس ها به مدت زيادي در ماشين لباس شويي باقي بماند ، باعث مي شود كه لباس ها قارچ بزنند و علاوه بر آن چروك نيز بشوند .

4. لباس هاي از جنس نخ و پشم را به تنهايي خشك كنيد و از اينكه با لباس هاي ديگر هم زمان خشك شود بايد جلوگيري كند .

5. اگر لباس هاي خود را بر روي رخت آويز و در بيرون از خانه ، در تراس خانه تان مي آويزيد تا خشك شود ، دقت داشته باشيد كه نور خورشيد مستقيم بر روي لباس هاي تان نبابد زيرا رنگ لباس هايتان را از بين خواهد برد و آنها را بي رنگ و رو خواهد كرد .

6. براي اينكه لباس تان را اتو كنيد در ابتدا يك پارچه ي ديگر را روي آن بيندازيد و بعد اتو كنيد زيرا از برق افتادن و همين طور از اينكه رنگ لباس تان زود از بين رود ، جلوگيري مي كند .

7. هنگام اتو كردن حتما به دستوري كه بر روي اتيكت آورده شده و دماي مناسبي را جهت اتو كردن به شما داده است دقت بفرماييد .

8. هنگامي كه مي خواهيد اتو كشي كنيد ، اگر پارچه مورد نظر شما پارچه ي ظريفي است ، از اتوي همراه با بخار آب براي اتو كشي اين لباس خودداري بفرماييد .

9. خشك كردن لباس ها توسط ماشين لباس شويي ، باعث صدمه زدن به بافت لباس هايتان مي شود تا آنجا كه ممكن است سعي كنيد لباس هايتان را به طور طبيعي خشك كنيد .

www.funpatogh.com


نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:42 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog